TVOŘÍME BEZPEČNOU ENERGETICKOU BUDOUCNOST

Modernizujeme FN u sv. Anny. Za energie ušetří až třetinu

Projekt, ve kterém garantujeme úspory tepla, elektřiny a vody bude největší svého druhu v historii ČR. Nemocnice ušetří náklady na energii v řádech stovek milionů korun.

Stovky milionů korun ušetří brněnská Fakultní nemocnice u sv. Anny díky komplexní modernizaci energetiky a dosud největšímu projektu svého druhu v historii ČR.

Dodavatelem energetických úspor se zárukou je sdružení společností #AmperSavings a ENETIQA a.s. Naše dceřinka Amper Savings bude lídrem a desetiletým poskytovatelem energetického managementu.

Garantované energetické úspory - známé pod zkratkou #EPC z anglického Energy Performance Contracting - jsou vhodné zejména pro subjekty veřejné sféry, například municipality či zdravotnická zařízení. Dodavatel v rámci EPC smluvně garantuje dosažení minimálních úspor a přenáší tak většinu rizik z objednatele na sebe.

Modernizace brněnské Fakultní nemocnice u sv. Anny se týká tří areálů a dvaceti budov. Součástí úprav budou stavební opatření, která zlepší tepelně-technické vlastnosti obálek vybraných budov, výstavba nové parní kotelny, modernizace zdrojů a instalace nových rozvodů tepla a páry. Ve všech objektech nemocnice budou instalovány nové výměníkové stanice. Nové vzduchotechnické jednotky umožní využívat odpadní teplo z modernizovaného systému chlazení. Deset tisíc úsporných LED svítidel zajistí značnou úsporu na osvětlovací technice. Instalace dvou lokálních fotovoltaických elektráren zajistí dílčí energetickou soběstačnost areálu.

Podrobnosti najdete v naší tiskové zprávě >>> https://lnkd.in/e2-tSA6c

Kontakt na skupinu Amper

Dana Bartošová
Tisková mluvčí
Tel.: +420
E-mail: pr@skupinaamper.cz
Adresa: Pobřežní 620/3, Praha 8