Napsali o nás

Pomáháme s Modrým kódem  
11.4. 2020 / Zdroj: Televize Prima

Herci ze seriálu Modrý kód, ve spolupráci s partnerem projektu, společností Amper Holding, se rozhodli pomoci tam, kde je to potřeba, a to v Domově seniorů v pražských Malešicích, kde vlastnoručně předali 300 respirátorů. Více se můžete dočíst zde nebo zde.Amper Holding mezi společnostmi, které pomáhají v boji s koronavirem.  
31.3. 2020 / Zdroj: www.obnovitelne.cz

Respirátory a roušky distribuují zdarma také firmy působící v energetice. Pražským pečovatelským domům poskytla ochranné pomůcky Pražská plynárenská. K soukromým společnostem, které pomáhají zastavit šíření epidemie nového koronaviru, se připojil i Amper Holding. Právě s touto společností také spolupracovala Solární asociace na dovozu potřebných respirátorů.

„V zahraničí jsme zajistili respirátory a roušky. Darovali jsme je z velké části našim klientům, například nemocnicím v Břeclavi a Hustopečích ale i dalším zdravotnickým zařízením K úspěšnému zvládnutí epidemie se zároveň snažíme přispět hlavně tím, že maximálně digitalizujeme chod všech zařízení i technické podpory a zaměstnance vysíláme do terénu jen v nezbytných případech – díky funkčnímu energetickému managementu je to možné.,“ uvádí Jan Palaščák, generální ředitel skupiny Amper Holding. Další zásilky zdravotnického materiálu směřovaly mj. do Nemocnice v Novém Městě na Moravě, měst Chrudimi, Chocně, Moravské Třebové, neziskovkám poskytujícím sociální služby v Táboře a pro Masarykovu univerzitu.

Více o firmách, které pomáhají v boji s koronavirem, si můžete přečíst zde.Potřebujeme českou verzi Energiewende, říká Jan Palaščák  
24.2. 2020 / Zdroj: www.obnovitelne.cz

Jan Palaščák je úspěšným podnikatelem v energetice. Vybudoval skupinu Amper Holding, která se dnes zabývá úsporami energie, přesnými předpověďmi počasí pro energetiku nebo investicemi do decentralizovaných zdrojů elektřiny a tepla. V rozhovoru napoví, jak se jeho firmy připravují na změny v energetice, které přináší postupný útlum spalování uhlí.

Celý rozhovor o budoucnosti energetiky, energetických službách a strategii našich společností si můžete přečíst zde.Kraj nechá správu energií budov soukromníkovi, ušetří desítky milionů  
7.3. 2019 / Zdroj: www.idnes.cz

O EPC projektu společnosti Amper Savings v Nemocnici Břeclav. Celý článek najdete zde.Proč zdražuje elektřina  
6.1. 2019 / Zdroj: Respekt

Respekt píše o současném vývoji cen elektřiny. Celý článek najdete zde.

Dokumenty ke stažení:
Celý článek pdfJ. Palaščák o prodeji Amper Marketu a perspektivách Amper Holdingu  
11.11. 2018 / Zdroj: Euro

Odebírá od nich elektřinu Správa Pražského hradu, Úřad vlády i řada radnic a magistrátů. Celkem už má 42 tisíc odběratelů a stoupá v první desítce největších dodavatelů elektrické energie v Česku. Řeč je o společnosti Amper Market, kterou před sedmi lety založil Jan Palaščák.

Během těchto sedmi let firma postupně rostla, a letos v červenci dokonce vyhrála soutěž na dodávku elektřiny pro největšího spotřebitele elektřiny u nás – Správu železniční dopravní cesty. Jenže o pár dní později Palaščák oznámil, že firmu prodává jedné ze společností kontrolovaných miliardářem Jiřím Písaříkem.

Současně však Palaščák konkurentům vzkazuje: ještě o mně uslyšíte. V energetice chce podnikat dál. Zmenšený Amper Holding se v příštích letech zaměří na energetické služby a úspory. „Na rozdíl od jiných energetických skupin se zbavíme dilematu, jestli máme klientovi prodat více energií, nebo mu pomoci spotřebu snižovat,“ říká v rozhovoru pro týdeník Euro Jan Palaščák.

Zprávu o prodeji společnosti Amper Market snad nikdo nečekal. Dlouhých sedm let budujete firmu, která je skoro jako vaše dítě, a najednou ji prodáte. Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

Úspěšné transakce bývají úspěšné i proto, že jsou nečekané. Český trh s elektřinou a plynem je až příliš konkurenční, a tak přichází čas konsolidace. Očekávám, že na trhu se nakonec udrží jen pět nebo šest silných hráčů. Hledali jsme s kolegy způsob, jak se stát jedním z těchto šesti hráčů nebo součástí jednoho z nich. Proto jsme zvolili variantu, kdy se Amper Market stane součástí skupiny Bohemia Energy. Vznikne tak dle mého odhadu třetí největší dodavatel na trhu s elektřinou, který bude mít vyšší tržní podíl než Pražská energetika. Před ním už bude jen ČEZ a E.ON.

V posledních deseti letech jsme často slýchali pochvaly, že trh s energiemi v Česku funguje skvěle i ve srovnání se státy západní Evropy. Proč to právě teď alternativní dodavatelé vzdávají? Směřujeme k omezené konkurenci, jakou známe třeba z oboru mobilních telekomunikací?

Tento proces již nějakou dobu trvá. Sami jsme o vytvoření aliance či fúzi uvažovali již několik let. Nereagovali jsme na bezprostřední dění na trhu, ale na to, kde bude trh za další dva nebo tři roky. Nyní se chci zaměřit na to, co má největší perspektivu – na energetické služby a úspory. Na rozdíl od situace před sedmi lety si už nemyslím, že být licencovaným dodavatelem energií je nejlepší možnost, jak se prosadit a změnit poměry v energetice.

Celý rozhovor najdete zde.Bohemia Energy a Amper Holding navazují strategickou spolupráci  
24.7. 2018 / Zdroj: Roklen 24

Alternativní dodavatel energií, Europe Easy Energy (3-E), který je součástí energetické skupiny Bohemia Energy, podepsal v pondělí 23. července 2018 smlouvu o koupi 100 % akcií ve společnosti Amper Market, a.s. Tímto krokem vnikne partnerství dvou významných českých energetických skupin – Bohemia Energy a Amper Holding, které společně přinese na trh atraktivní nabídku komplexních energetických služeb pro všechny zákaznické segmenty. Obchodní transakce nyní čeká na schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

„Odvětví energetiky prochází dynamickým rozvojem, kdy se většina dodavatelů snaží najít tu nejlepší cestu k budoucímu úspěchu u zákazníka. My tuto cestu vidíme ve strategických akvizicích a obchodních partnerstvích, která zákazníkům přinášejí užitek v podobě zajímavých nabídek komplexních služeb,“ říká Jiří Písařík, předseda představenstva Europe Easy Energy a jednatel Bohemia Energy. Skupina Bohemia Energy tak jinou formou navazuje na kroky, které již uskutečnila například v oblasti dodávky řešení pro malé fotovoltaické elektrárny, kdy již třetím rokem úspěšně spolupracuje s firmou S-Power.

Společnost Amper Market bude po začlenění do skupiny Bohemia Energy poskytovat profesionální služby v oblasti nákupu a dodávky energií firmám, organizacím a veřejným zadavatelům. Zároveň i ostatní zákazníci skupiny Bohemia Energy z řad podniků či municipalit budou moci využívat komplexních služeb v energetice poskytovaných ostatními společnostmi v rámci skupiny Amper Holding. „Díky tomuto spojenectví se nám otevírají nové možnosti a kompetence. Budeme tak moci ještě dále posilovat svou pozici vyzyvatele a hybatele trhu, který přináší konkurenční řešení pro všechny skupiny zákazníků,“ doplňuje Jiří Písařík.

Generální ředitel a předseda představenstva Amper Holding, Jan Palaščák, k transakci dodává: „Skupiny Bohemia Energy a Amper Holding jsou si velmi blízké v tom, že zákazníkům přinášejí nižší ceny, nové produkty a přispívají k volné soutěži v energetice. Jsme přesvědčeni, že naši zákazníci tak zůstanou v dobrých rukou. Zároveň získáváme silného a stabilního partnera, který stejně tak jako my, přichází s inovacemi, společně pro zákazníky již nyní připravujeme nové produkty, mj. v oblasti akumulace energie.“

Podle údajů Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodával Amper Market k 30. červnu tohoto roku elektřinu 41 824 zákazníkům a plyn 801 zákazníkům. Další informace k uzavřenému obchodu a k výhodám pro stávající zákazníky Amper Market budou zveřejněny po schválení transakce ÚHOS. Cena transakce není zveřejněna.Chceme konkurovat ČEZ i dalším velkým hráčům, říká šéf Amper Holdingu k fúzi s Bohemia Energy  
24.7. 2018 / Zdroj: E15.cz

Dodavatel elektřiny a plynu Bohemia Energy se rozrůstá. Prostřednictvím své společnosti Europe Easy Energy koupil alternativního dodavatele energií Amper Market. Výši transakce společnosti nezveřejnily. „Prodej je reakcí na dění na trhu, který se postupně konsoliduje a koncentruje,“ uvedl předseda představenstva mateřského Amper Holdingu Jan Palaščák. Analytik České spořitelny Václav Bártek ale připomíná, že narušení stávajícího rozložení sil na trhu je pro nové hráče obtížné.

Celý článek najdete zde.Facebook Twitter